Başlangıçta, bu konular katı bir metafizik görüşle tartışılmış ve mitoloji veya teoloji yoluyla cevaplandırılmıştır.
Evren, anlayışımızdan uzak, ebedi ve değişmeyen Tanrı imajındaydı.
Bu mistik kavram, Rönesans’a kadar bilim adamlarının kafasında emanet edildi. Ancak gökyüzünün “nesneleri” ve bilimsel şüphecilikle ilişkili teorilerin tutarsızlığı, ücretsiz incelemelerinde doktora ve inanç arasındaki araştırmacıları ve filozofları atmıştır.
Din, bilimsel söylemin egemenliğinde, bilim adamları, Bilgelik Kitabının siyah ve beyaza “gökleri ve yeri bastırmasını” emrettiğini ve aynı zamanda gökyüzünün yaratıldığını ve sadece ortaya çıkmadığını açıkladılar. Bu iki güvence, bazı bilginlere laik düzeni inceleme fikri verdi. Din adamlarının gazabına rağmen, on altıncı yüzyıldan beri daha az moda olan insanlar sonsuzluğu, evreni düşünmeye çalıştı.
Özellikle bilim ve fiziğin gelişimi Kantonların ideolojisini devirecek ve on sekizinci yüzyıldan beri matematikçiler ve fizikçiler teorilerini ve gözlemlerini evrene özel bir anlam vermek için biriktirmişlerdir. Newton ile birlikte dünya dinamik hale geldi, hareket yasalarıyla yönetildi. Yirminci yüzyılın başında, termodinamik, birçok araştırmacının gerçekçi olmadığını düşündüğü Evrenin ılık ölümü olan geçici bir ok verdi.
Bununla birlikte, 1965’te 2.7 K’da kozmik radyasyonun keşfi, evren kavramını kalıcı olarak değiştirdi. bir kuşak doğal koruyucu önce fenomen ile ilgili büyük Bang, ölçülebilir, belirli bir varlık oluşturmak için koşullar bıraktı. Evren incelendi.